Duket for forundring Hilde Krogh-Lorentzen
I "Duket for forundring. På sporet av den myke historien" deler kulturstylist Makeløs Kristin E. Halkjelsvik sin begeistring for gjenbruk, gammelt håndarbeid og strikkedesign. Hun viser egne Makeløs-kreasjoner og stylede antrekk fra norske designere.
Mitt mål er å inspirere folk til å ta vare på de gamle skattene som kvinnehåndarbeidet er og til å gjenbruke dem i egne unike antrekk, sier designeren.
Halkjelsvik blander gamle broderier, tyll og høye hæler på catwalken. Et av hennes signaturuttrykk er å forvandle gamle broderte duker til kjoler og skjørt. Art-Nouveau-broderier er blant hennes favoritter og ofte å se i hennes kreasjoner.
Kulturstylisten har invitert med seg flere gjesteutstillere, og håndarbeider er lånt ut fra private samlinger i Kongsvingerregionen.
Halkjelsviks oppfordring er:
- Kle på deg "Kvinnehistorie" med stolthet! Takk til kvinnene før oss!
PROGRAM
- CATWALK. Modeller fra JUMP! Dansestudio viser kreasjoner av kulturstylist Makeløs Kristin E. Halkjelsvik
- ÅPNING AV UTSTILLINGEN "Duket for forundring. På sporet av den myke historien" ved etnolog Ingun Grimstad Klepp
- LETT BEVERTNING
- GRATIS INNGANG
Velkommen til en fargerik åpning!
Lenke til utstillingssiden:
Gjesteutstillere:
Linda Lillenes, kniplinger, Shirley Kiil, krullesaum,
Elisabeth Thorsen, skokunstner, Sidsel Janne Høivik, strikkedesigner,
Linda Marveng, strikkedesigner, Kristin Holte, strikkedesigner,
Sigrun Gilje Hindal, strikkedesigner, Veronika Glitch, klesdesigner,
Judith Bech, fotograf/klesdesigner, Hilde Krogh-Lorentzen, fotograf,
Irene E. Mathisen, fotograf, Anne Gundersen, kunstner
- 1/1